4 gry planszowe na fajny wieczór ze znajomymi

Jak można miło spędzić czas ze znajomymi? Zorganizować sobie wieczór pełen smacznych przekąsek, kolorowych drinków oraz wypełnić go grami planszowymi, dzięki którym zapewnimy sobie nie tylko małą rywalizację, ale i potężną dawkę śmiechu czy dobrej zabawy.

Gry planszowe chyba nigdy nie straciły swojej magicznej mocy. Uwielbiane są nie tylko przez dzieci, całe rodziny, ale i grupy młodych znajomych. Czas spędzony w gronie przyjaciół i planszówek to świetne rozwiązanie na długie jesienne i zimowe wieczory. Oto propozycje 4 gier, które zrobią nam cały wieczór.

Wtedy Kiedy

Na dobry początek, a właściwie rozgrzewkę w imprezowy wieczór wypełniony planszówkami, dobrym jedzeniem i rozkręcającymi napojami, warto wybrać pozycję lekką, luźną, szybką i z domieszką wiedzy historycznej. Taką jest „Wtedy Kiedy”. To karciana gra, w której gracze muszą chronologicznie umieszczać konkretne wydarzenia opisane na kartach, a do wygranej potrzebna jest seria 10 poprawnie umieszczonych kart. Uwaga! Liczy się tylko rok wydarzenia, a nie miesiąc czy dzień. I nie trzeba znać roku wydarzenia, będzie on opisany na karcie. Gracz ma jedynie poprawnie umieścić go obok innych swoich kart.

Gra jest bardzo lekka i przyjemna. Poradzi sobie z nią każdy, nawet laik o znikomej wiedzy historycznej. Gra „Wtedy Kiedy” to idealny planszówkowy aperitif.

Liczba graczy – 2-8

Wsiąść do pociągu

Skoro była już rozgrzewka w postaci zabawy z datami, to czas przejść na główne danie, póki jeszcze wszyscy trzeźwo myślą. Tutaj będzie podana jedna z najlepszych planszówek, wielokrotnie nagradzany tytuł „Wsiąść do pociągu”. DO wyboru mamy wersję europejską, stanów zjednoczonych, świata czy polski. Zdecydowanie warto zwrócić uwagę na dwie pierwsze wersje.

Zabawa polega na układaniu pociągów na trasach kolejowych pomiędzy konkretnymi stacjami, które wylosujemy. To nasze zadania, za które otrzymamy punkty. Niestety liczba tras jest ograniczona i czasem trzeba będzie komuś pokrzyżować plany, a wtedy zaczyna się rywalizacja i drobne złośliwości. Wygra ten, kto okaże się sprytniejszy.

Liczba graczy 2-5 (można grać w zespołach dwuosobowych)

Tajniacy

Tajniacy to świetna gra zespołowa, w której uczestnicy naszej domówki muszą podzielić się na dwie ekipy. Dobrym pomysłem jest podział panie-panowie, gdzie styl myślenia i kojarzenia elementów według płci naprawdę jest widoczny w tej grze.

W grze należy wskazać określoną liczbę słów lub obrazków z widocznych 25 sztuk. Część z nich będzie prawidłowa, część będzie należeć do odgadnięcia przez zespół przeciwny, a cześć to neutralne hasła. No i jest jeden kartonik z hasłem kończącym grę – na niego lepiej nie trafić. A jak mamy wybierać hasła? Członek naszego zespołu znający poprawne hasła, da nam podpowiedź – ale wyłącznie jednym hasłem. Czy potraficie myśleć tak samo?

Gra Tajniacy jest dostępna w trzech wersjach – klasycznej słownej, słownej bez cenzury lub obrazkowej.

Liczba graczy – nieskończenie wielu

Story Cubes

Na koniec, gdy już hamulce na imprezie lekko zaczynają puszczać, a fantazję w głowie bierze górę, czas ją wykorzystać przy słownej grze Story Cubes, w której czeka nas masa śmiechu, kreatywności i skojarzeń.

Gra Story Cubes to zestaw 9 kostek, na których widoczne są różnego rodzaju rysunki i grafiki. Zadaniem gracza jest rzucenie wybraną liczbą kostek (im więcej tym trudniej) i ułożenie historyjki zawierającej wszystkie widoczne obrazki. Wydaje się być proste, ale gdy przyjdzie nam łączyć ze sobą mało kojarzące się wspólnie elementy, zabawa nabiera tempa. Tym bardziej, gdy jesteśmy już po paru drinkach – wtedy zaczynają się podteksty i niezły ubaw.

To kto jest najlepszym bajkopisarzem w towarzystwie?

Liczba graczy – nieskończenie wielu

Related Posts

13 kwietnia świętujemy Światowy Dzień Scrabble

Dziś gra w nią cały świat. Uczy nie tylko spostrzegawczości czy znajomości słówek, ale także umiejętnego wykorzystywania wyobraźni i nadarzających

Harry Potter – gry ze świata magii od Winning Moves

Specjalnie dla najmłodszych fanów najbardziej znanego czarodzieja wszechczasów firma Winning Moves przygotowała niespodziankę w postaci logicznej rozgrywki Top Trumps Match:

Startuje 5. edycja Festiwalu Gier Planszowych. To fantastyczna zabawa i trening dla umysłu!

Gdy nie ma prądu, pada deszcz lub oczy są już zmęczone kolejnym serialem, w długie, jesienne wieczory pojawia się ona

Najmłodsi gracze zachwyceni planszówką „Bezpiecznie z PGE. Osiągnij szczyt bezpieczeństwa!”

Zespół Infolinii PGE zajmujący się obsługą elektronicznego Biura Obsługi Klienta (eBOK) stworzył grę planszową promującą bezpieczeństwo. Jako pierwsze przetestowały ją

Dodaj komentarz