Przy graniu na komputerze bolą Cię plecy? Sprawdź fotele gamingowe!

Długotrwałe siedzenie w jednej pozycji nie jest zdrowe dla kręgosłupa. Taka sytuacja dotyczy nie tylko pracy w biurze, lecz również grania na komputerze. Aby zredukować obciążenie dla pleców, warto pomyśleć o zakupie odpowiedniego fotela. Do grania oraz innych aktywności przed komputerem dobrym wyborem może być fotel gamingowy.

Ergonomiczne, komfortowe, dopasowane do użytkownika – nowoczesne fotele są w stanie zapewnić maksymalną wygodę i redukować ryzyko pojawienia się bólu pleców. Takie właściwości mogą posiadać nie tylko ergonomiczne fotele biurowe, ale również te dedykowane do użytku domowego – także do grania.

Fotele gamingowe coraz popularniejsze

Sektor akcesoriów przeznaczonych do grania na komputerze to nie tylko specjalne klawiatury, myszki, podkładki czy słuchawki. Teraz to także fotele, które projektowane są z myślą o potrzebach graczy.

Fotele gamingowe to specjalny rodzaj foteli, które zostały stworzone dla osób korzystających z komputerów. W porównaniu do zwykłego fotela biurowego mają nie tylko inny wygląd, ale również funkcje, które zapewniają jeszcze większy komfort nawet w przypadku wielogodzinnych sesji przy ulubionej grze.

Teraz tego typu fotele sprzedawane są coraz częściej. Można kupić je między innymi w sklepach z elektroniką i komputerami, ale również w specjalistycznych sklepach prowadzących sprzedaż krzeseł i foteli. Do dyspozycji jest wiele modeli.

Jak wybrać najlepszy fotel gamingowy?

Wraz z serwisem internetowym http://www.foteleobrotowe.com.pl/ przygotowaliśmy listę cech, które powinien posiadać dobry, ergonomiczny fotel obrotowy. Na co należy zwrócić uwagę?

Wyprofilowane oparcie – dostosowane do profilu kręgosłupa użytkownika. Powinno posiadać wcięcie w rejonie części lędźwiowej pleców, by dobrze ją podpierać i zapobiegać bólowi. Wybrane modele posiadają demontowane poduszki lędźwiowe.

Wysokie oparcie z zagłówkiem – podczas gry warto się rozluźnić. Doskonale sprzyja temu wysokie oparcie z zagłówkiem, które zapewnia pełen komfort dla części szyjnej kręgosłupa.

Właściwa głębokość siedziska – dopasowana do wzrostu użytkownika.

Kubełkowa konstrukcja – podobna do foteli wyścigowych budowa zapewnia wyższy komfort korzystania z komputera.

Podłokietniki – dobry fotel gamingowy powinien być również wyposażony w podłokietniki, które będą podpierały łokcie i ręce w trakcie gry na klawiaturze, trzymania myszki, pada.

Pełna regulacja elementów – dla idealnego dopasowania do użytkownika dobry fotel do grania powinien posiadać też pełną regulację elementów, w tym wysokości siedziska, położenia oparcia oraz podłokietników.

Funkcja Tilt – umożliwia przechylenie oparcia krzesła do tyłu. Dzięki niej gracz może rozprostować plecy bez potrzeby wstawania od komputera, a tym samym zmniejsza dolegliwości bólowe pleców przy długotrwałym pozostawaniu w pozycji siedzącej.

Obrotowa podstawa – ułatwia korzystanie z biurka i jego okolicy.

Komfortowa tapicerka – do wyboru są głównie modele wykończone skórą ekologiczną, a także tkaniną. Dostępne są także modele wykańczane różnymi typami materiałów, w tym przewiewnymi siateczkami.

Ile kosztuje dobry fotel gamingowy?

W porównaniu ze zwykłymi fotelami biurowymi za modele gamingowe trzeba zapłacić więcej. Wynika to głównie z ich bardziej zaawansowanej konstrukcji. Najczęściej jest to wydatek rzędu 500-800 złotych w zależności od wybranego modelu fotela.

Zatem fotel gamingowy o ergonomicznej konstrukcji może być bardzo dobrym zakupem dla każdego gracza, który spędza przy komputerze dużo czasu, a przy tym zdarza mu się narzekać na bóle pleców. Dzięki tego typu krzesłom można zapomnieć o dyskomforcie i grać w ulubione gry przez wiele godzin!

Related Posts

Techland – polski gigant branży gier komputerowych

Śmiało można pokusić się o stwierdzenie, że polska branża gier komputerowych zupełnie skryła się obecnie w cieniu serii „Wiedźmin”, a

Powstanie Warszawskie w najważniejszych zagranicznych mediach gamingowych i popkulturowych dzięki grze WARSAW

Produkowane w Polsce gry komputerowe podbijają w ostatnich latach świat i stają się tematem artykułów w międzynarodowych mediach. Powstanie Warszawskie,

Kostka rubika model QiYi QiXing 7x7x7

Model QiYi QiXing 7x7x7 dostępny w sklepie internetowym NetCube to kostka, która pozwoli Ci osiągnąć naprawdę dobre czasy podczas treningów.

WeChat Mini Games zwiastuje nową epokę w świecie gier

WeChat, jedna z najpopularniejszych na świecie aplikacji mobilnych i sieci społecznościowych pojawi się 12 listopada w San Francisco, gdzie zorganizuje

Dodaj komentarz