Spółka Reality Games zainwestowała w Royals App

Do grona inwestorów Royals App, mobilnej aplikacji społecznościowej tworzonej przez start-up z Poznania, dołączyła Reality Games, jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm w branży gier mobilnych. Prezes spółki, Zbigniew Woźnowski to kolejny po Bartoszu Bereszyńskim inwestor, który dostrzegł potencjał pierwszej tego typu gry na świecie.

Reality Games jest angielską firmą technologiczną działającą z sukcesami międzynarodowymi w branży gier mobilnych. Spółka, której prezesem jest Zbigniew Woźnowski tworzy gry geolokalizacyjne, w których treść, mechanika i ekonomia są zasilane wydarzeniami w świecie realnym. Pierwsza gra stworzona przez Reality Games – Landlord – ma 10 mln użytkowników na całym świecie. Od przeszło 2 lat firma notuje w każdym tygodniu średnio 10 proc. wzrost przychodów, jednocześnie dywersyfikując biznes i inwestując w rokujące projekty z branży gamingowej.

– Każda inwestycja naszej firmy poprzedzona jest wnikliwą analizą potencjału projektu. Royals App wykorzystuje unikalne mechanizmy i odpowiada na potrzeby swojej grupy docelowej. Potwierdzają to stałe wzrosty kluczowych wskaźników, m.in. Daily Active Revenue Per User (DARPU) oraz bardzo wysoka retencja – komentuje Zbigniew Woźnowski. Widzę w tym projekcie międzynarodowy potencjał i chcemy być częścią jego sukcesu – dodaje.

Inwestycja Reality Games zamknęła pierwszą rundę inwestycyjną poznańskiego start-upu. Po nieco ponad półrocznej działalności Royals App, aplikacja łącząca funkcje znane z Tindera i Instagrama przyciąga coraz więcej użytkowników. Oprócz wirtualnych doświadczeń i grywalizacji, zapewnia najlepszym graczom nagrody w comiesięcznych rankingach oraz możliwość spotkania na elitarnych wydarzeniach.

Oprócz inwestycji finansowej, zespół Reality Games zdecydował się na wsparcie merytoryczne poznańskiej spółki. Eksperci z Krakowa świadczą usługi konsultingowe i uczestniczą w spotkaniach projektowych.

– Landlord, którego twórcą jest Reality Games to gigantyczny, międzynarodowy sukces. Zainteresowanie naszą aplikacją to dowód na to, że projekt nad którym pracujemy może powtórzyć ten wynik – komentuje inwestycję Tomasz Henel, CEO Royals App. Nasza współpraca rozwija się dynamicznie i wierzę, że dzięki niej jeszcze szybciej osiągniemy zamierzone przez nas cele – dodaje.

W najbliższych miesiącach planowany jest dalszy, dynamiczny rozwój aplikacji i jej ekspansja na zagraniczne rynki.

Royals App – mobilna gra społecznościowa, tworzona przez kilkuosobowy zespół z Poznania, mający kilkanaście lat doświadczenia w branży technologicznej i startupowej. Pomysłodawcą i pierwszym inwestorem projektu jest Tomasz Henel, zarządzający funduszem TK Investments.

Related Posts

Techland – polski gigant branży gier komputerowych

Śmiało można pokusić się o stwierdzenie, że polska branża gier komputerowych zupełnie skryła się obecnie w cieniu serii „Wiedźmin”, a

Przy graniu na komputerze bolą Cię plecy? Sprawdź fotele gamingowe!

Długotrwałe siedzenie w jednej pozycji nie jest zdrowe dla kręgosłupa. Taka sytuacja dotyczy nie tylko pracy w biurze, lecz również

Mobilne odsłony słynnych serii gier

Ogromne marki gier komputerowych i konsolowych zazwyczaj nie kojarzą się z urządzeniami mobilnymi, które po prostu nie są w stanie

Powstanie Warszawskie w najważniejszych zagranicznych mediach gamingowych i popkulturowych dzięki grze WARSAW

Produkowane w Polsce gry komputerowe podbijają w ostatnich latach świat i stają się tematem artykułów w międzynarodowych mediach. Powstanie Warszawskie,

Dodaj komentarz