Ultimate Games wchodzi w segment Free-to-Play

31 lipca 2018 r. na platformie STEAM zadebiutowała gra Chicken Rider – wyprodukowana przez olsztyński Red Dev Studio. Dla wydawcy tytułu – spółki Ultimate Games – jest to debiut w segmencie gier PC Free-to-Play na platformie STEAM.

Free-to-Play to model dystrybucji i płatności, zyskujący coraz większą popularność   w grach wideo. Gry obsługiwane w tym systemie ściąga się na dysk komputera, konsoli, tabletu czy smartfona zupełnie za darmo. Bez opłat można bawić się ich podstawową wersją. W jej obrębie funkcjonują tzw. mikrotransakcje, w których za pieniądze można kupić wirtualną walutę, punkty lub dodatki do gry, zmieniające oblicze zabawy.

W Chicken Rider możemy zarówno personalizować własną postać, jak i kupować różnego rodzaju dopalacze, które pomagają w osiąganiu jeszcze lepszych wyników. To gra typu endless runner. Gracz wciela się tu w misia polarnego, który walczy o wolność innych zwierząt. Podczas akcji wyzwolenia kur z fermy nie wszystko idzie jednak zgodnie z planem. W konsekwencji bohater zostaje zmuszony do ucieczki na jedynym dostępnym środku lokomocji – kurczaku.

W trakcie rozgrywki gracz może wykorzystywać power-upy takie jak wiewiórcze komando, a za zdobyte pieniądze kupować nowe stroje i odblokowywać kolejne  „środki lokomocji”.

Chicken Rider to gra toczona w szybkim tempie – bohaterowie nie mogą zatrzymać się nawet na chwilę. Decyzje należy podejmować sprawnie, dlatego też oprócz humorystycznej otoczki gra pomaga także rozwijać refleks i wzmacnia koncentrację – ocenia Wojciech Sypko, CEO Red Dev Studio.

Wchodząc na rynek gier Free-to-Play na PC, Ultimate Games planuje już kolejną premierę. Pod koniec 3 kwartału 2018 spółka planuje wydać grę PRO Fishing 2018 – symulator wędkarstwa.

Related Posts

gry komputerowe

Na czym polega fenomen League of Legends?

League of Legends (LoL) to gra komputerowa, która zrewolucjonizowała świat e-sportu i stała się jednym z najbardziej popularnych tytułów na

Streaming – czym jest? Czy z jego pomocą zyskujemy umiejętności przydatne w pracy?

Streaming gier to zajęcie, które zyskuje z roku na rok coraz większą popularność. Przekazy wideo na żywo transmitowane w internecie

Tester gier – jak zarabiać na rozgrywkach?

Stanowisko testera gier to dla wielu miłośników gamingu praca marzeń. Do zadań osoby zajmującej taką posadę należy m.in. szukanie i

Techland – polski gigant branży gier komputerowych

Śmiało można pokusić się o stwierdzenie, że polska branża gier komputerowych zupełnie skryła się obecnie w cieniu serii „Wiedźmin”, a

Dodaj komentarz