Ultimate Games wchodzi w segment Free-to-Play

31 lipca 2018 r. na platformie STEAM zadebiutowała gra Chicken Rider – wyprodukowana przez olsztyński Red Dev Studio. Dla wydawcy tytułu – spółki Ultimate Games – jest to debiut w segmencie gier PC Free-to-Play na platformie STEAM.

Free-to-Play to model dystrybucji i płatności, zyskujący coraz większą popularność   w grach wideo. Gry obsługiwane w tym systemie ściąga się na dysk komputera, konsoli, tabletu czy smartfona zupełnie za darmo. Bez opłat można bawić się ich podstawową wersją. W jej obrębie funkcjonują tzw. mikrotransakcje, w których za pieniądze można kupić wirtualną walutę, punkty lub dodatki do gry, zmieniające oblicze zabawy.

W Chicken Rider możemy zarówno personalizować własną postać, jak i kupować różnego rodzaju dopalacze, które pomagają w osiąganiu jeszcze lepszych wyników. To gra typu endless runner. Gracz wciela się tu w misia polarnego, który walczy o wolność innych zwierząt. Podczas akcji wyzwolenia kur z fermy nie wszystko idzie jednak zgodnie z planem. W konsekwencji bohater zostaje zmuszony do ucieczki na jedynym dostępnym środku lokomocji – kurczaku.

W trakcie rozgrywki gracz może wykorzystywać power-upy takie jak wiewiórcze komando, a za zdobyte pieniądze kupować nowe stroje i odblokowywać kolejne  „środki lokomocji”.

Chicken Rider to gra toczona w szybkim tempie – bohaterowie nie mogą zatrzymać się nawet na chwilę. Decyzje należy podejmować sprawnie, dlatego też oprócz humorystycznej otoczki gra pomaga także rozwijać refleks i wzmacnia koncentrację – ocenia Wojciech Sypko, CEO Red Dev Studio.

Wchodząc na rynek gier Free-to-Play na PC, Ultimate Games planuje już kolejną premierę. Pod koniec 3 kwartału 2018 spółka planuje wydać grę PRO Fishing 2018 – symulator wędkarstwa.

Related Posts

WeChat Mini Games zwiastuje nową epokę w świecie gier

WeChat, jedna z najpopularniejszych na świecie aplikacji mobilnych i sieci społecznościowych pojawi się 12 listopada w San Francisco, gdzie zorganizuje

Gry alkoholowe na imprezę

Nie masz pomysłu na rozkręcenie imprezy? Skutecznym sposobem jest zaangażowanie gości w gry alkoholowe! (więcej…)

Ekipa Komputronik Gaming odlicza dni do corocznego PGA

Co roku Poznań Game Arena rozgrzewa amatorów gier komputerów do czerwoności. To najważniejsze w branży wydarzenie przyciąga nawet 80 tysięcy

Polska firma depcze po piętach gigantom branży gamingowej

Aplikacje na smartfony ściągamy na potęgę. Jak wynika z najnowszych badań firmy analitycznej Sensor Tower, tylko w pierwszej połowie bieżącego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *